Комфортний офіс у Києві: що шукають бізнеси у 2025 році
WebFont.load({ google: { families: [“Fira Sans:100,100italic,200,200italic,300,300italic,regular,italic,500,500italic,600,600italic,700,700italic,800,800italic,900,900italic:cyrillic,cyrillic-ext,latin”] }});
!function(o,c){var n=c.documentElement,t=” w-mod-“;n.className+=t+”js”,(“ontouchstart”in o||o.DocumentTouch&&c instanceof DocumentTouch)&&(n.className+=t+”touch”)}(window,document);
(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({‘gtm.start’:
new Date().getTime(),event:’gtm.js’});var f=d.getElementsByTagName(s)[0],
j=d.createElement(s),dl=l!=’dataLayer’?’&l=”+l:”‘;j.async=true;j.src=”https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id=”+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f);
})(window,document,’script’,’dataLayer’,’GTM-WW7B57′);
window.dataLayer = window.dataLayer || [];
function gtag(){dataLayer.push(arguments);}
gtag(‘js’, new Date());
gtag(‘config’, ‘G-RTM56J60G5’);
Все в одному місці: як війна змінила вимоги бізнесу до робочого простору
СПЕЦПРОЄКТ
06 травня 2025
Війна змусила багатьох переосмислити прості речі – передусім час. Ми більше не сприймаємо його як необмежений ресурс. Навпаки, він став одним із найцінніших активів.
Дедалі більше людей намагаються мінімізувати щоденні витрати часу на переміщення містом, тому обирають офіси, розташовані ближче до дому або зручно доступні громадським транспортом.
Для роботодавців це створює нову своєрідну точку конкуренції: комфортний офіс та якісна інфраструктура в бізнес-центрі або поблизу нього стають важливим фактором для залучення фахівців і підвищення лояльності команди. Компанії, які готові інвестувати у середовище – фізичне й емоційне – шукають або створюють простори, де працівникам зручно зосереджуватися на роботі, не витрачаючи зайві сили на побутову логістику чи адаптацію до незручностей.
Саме в такому підході сформована філософія, зокрема, BOSTON Creative House – проєкту компаній SAGA Development та BGV Development. Тут житловий простір, робоче середовище та повноцінна інфраструктура поєднані так, аби створити максимум комфорту для людини, яка хоче працювати ефективно, не жертвуючи особистим часом.
"Економічна правда" поговорила з Вікторією Зимою, COO компанії SAGA Development, психологинею Анжелою Тіттел, дизайнеркою Анастасією Вансович і зібрала ключові фактори, що безпосередньо впливають на продуктивність офісних працівників. Далі ми розповідаємо, як бізнес може бути місцем сили й професійного розвитку для своєї команди.
Зручність розташування: як щоденна дорога до офісу впливає на продуктивність
Робоче місце, куди хочеться повертатися
Освітлення і шум: невидимі фактори великого впливу
Камери спостереження: на межі безпеки та комфорту
Відсутність чітких алгоритмів дій і (не)спокій за родину як фактори тривожності
Зручність розташування: як щоденна дорога до офісу впливає на продуктивність
Те, скільки часу ми витрачаємо на дорогу до офісу і назад – це не просто побутова деталь. Це фактор, що безпосередньо впливає на ризик професійного вигорання.
Анжела Тіттел,психологиня
"Ми живемо не тільки заради роботи. Зараз люди починають дедалі більше цінувати комфорт", – зазначає Анжела Тіттел.
Ба більше, додає психологиня, коли людина витрачає забагато часу на дорогу, в неї залишається менше ресурсу на повноцінне особисте життя.
Дедалі більше сучасних компаній, зокрема через вплив пандемії коронавірусу, а потім і повномасштабного вторгнення, змінюють підходи до встановлення форматів роботи.
Гнучкий графік, можливість працювати з дому кілька днів на тиждень, розповсюджений у Європі формат "фіксованих годин", коли працівнику потрібно бути в офісі лише в конкретний часовий проміжок, а решту часу він планує сам, – усе це сьогодні вже не бонус, а необхідність. Для компаній – це ще один спосіб піклуватися про ментальне здоров’я працівників, знижуючи рівень стресу і підвищуючи лояльність.
Водночас існує ще один підхід – змінити саму структуру простору, в якому люди працюють і живуть. Саме така ідея покладена в основу BOSTON Creative House. Цей сучасний багатофункціональний комплекс складається з двох будинків та стилобатної частини з офісними приміщеннями, коворкінгами та закладами сфери послуг.
Як пояснює Вікторія Зима, COO SAGA Development, ключова ідея простору – all in: усе, що потрібно для життя сучасної людини, розташоване поруч.
У BOSTON Creative House можна почати день з кави та сніданку в кафе поруч із офісом, а не вдома поспіхом; в обідню перерву – не шукати, куди дістатися, а просто спуститися на перший поверх або пройти кілька кроків до ресторану; після роботи – обрати, чи піти на тренування, чи неквапливо прогулятися парковими алеями, що ведуть до води, даючи змогу перепочити розуму після насиченого дня.
Можливість змінити простір, не покидаючи району, – це не просто зручність, а спосіб тримати баланс між продуктивністю й відновленням. Важливо, коли є середовище, в якому справи, побут і відпочинок не конкурують за час, а органічно поєднуються.
"Це дозволяє зменшити залежність від транспорту, знизити рівень стресу та покращити work-life balance", – наголошує Вікторія Зима. Офісна частина комплексу інтегрована в загальну концепцію: поруч – дитячий садок та школа MriyDiy, спорт-клуб і падел-корти на даху, кафе, медичний кластер, ресторани й магазини. Усе – в межах 5–10 хвилин пішки.
Сам комплекс розташований у Києві на проспекті Степана Бандери, всього за 5 хвилин від метро Почайна. Дістатися туди можна як громадським транспортом, так і автомобілем. У реальному житті концепція "15-хвилинного міста", яка лише обговорюється у багатьох урбаністичних планах, тут уже реалізована. І саме це – відповідь на потребу, яку з кожним роком українці відчувають усе сильніше: цінувати свій час і жити повноцінно, а не "в дорозі".
Вікторія Зима,COO SAGA Development
"Враховуючи, що в години пік увесь трафік зосереджено у зворотному напрямку, розташування комплексу для офісних працівників – великий плюс, навіть коли вони живуть в інших частинах міста. Але найбільше, звісно, виграють ті, хто житиме в BOSTON Creative House.Тут можна буде віддати дитину до школи чи дитячого садочка, поснідати в кафе й пообідати в ресторані, відвідати спортивний клуб або, наприклад, в обідню перерву зіграти з колегами в падел, ввечері зайти до супермаркету, а в разі необхідності – відвідати лікаря в медичному кластері. Й усе це на відстані 5–10 хвилин пішки", – зауважила Вікторія Зима.
Робоче місце, куди хочеться повертатися
Фізичний комфорт – не розкіш, а умова для базової зібраності. Зручне крісло, свіже повітря, доступ до денного світла – це речі, які впливають на нашу продуктивність не менше, ніж вдала стратегія компанії.
Якщо офіс має панорамне скління, як-от BOSTON Creative House, варто передбачити сонцезахисні рішення – жалюзі, ролети чи спеціальні плівки на вікна.
Анастасія Вансович,дизайнерка
"Також передбачте вентиляційні системи або кондиціонери з регульованим потоком повітря для підтримання комфортної температури 20–22°C за помірної вологості (40–60%)", – радить дизайнерка Анастасія Вансович.
Важливою є й естетична складова, говорить психологиня Анжела Тіттел. Простір з недбалим оформленням підсвідомо знижує значущість і самого працівника: якщо навколо все зроблено "абияк", то може з’явитися відчуття, що і від тебе, можливо, очікують не надто багато. Натомість чистота, порядок і чітко продуманий візуальний стиль – навіть у деталях – створюють відчуття цінності. І йдеться не про дорогий ремонт або дизайнерські меблі, а про лаконічність, чіткі лінії, відсутність зайвого візуального шуму.
"Також я б радила уникати надто м’яких форм. Вони розслабляють, і в робочому середовищі це не завжди на користь", – зауважує психологиня.
Освітлення і шум: невидимі фактори великого впливу
Однією з найчастіших скарг на робочі простори є освітлення і шум. Ці речі комусь можуть здатися другорядними, але насправді вони формують базу для психічного комфорту, наголошує Анжела Тіттел.
Холодне, блакитне світло, яке часто використовується в офісах, надмірно активує нервову систему. Замість того, щоб зосереджуватися, мозок отримує перевантаження. Тож якщо офіс переповнений штучним освітленням, особливо без доступу до денного світла, це може погіршити як самопочуття, так і продуктивність.
Натомість варто використовувати м’яке тепле біле світло в діапазоні 3500–4000K – воно не подразнює очі, знижує навантаження на зір і сприяє концентрації. Найкраще, якщо світло рівномірно розподіляється в просторі завдяки світильникам з матовими розсіювачами, додає дизайнерка Анастасія Вансович. А щоб кожен міг підлаштувати освітлення під власні потреби, можна додати персональні настільні лампи.
Водночас у зонах для відпочинку – навпаки: доречне більш м’яке, приглушене світло, яке створює відчуття затишку.
Аналогічно діє шум: хтось проходить за спиною, розмовляє в кількох метрах тощо. Так само може відволікати й рух у полі зору.
"Шум відволікає, коли робота вимагає концентрації. Мозок влаштований так, що він буде відслідковувати всі рухи на периферії", – пояснює Тіттел. І саме тому у великому open space без зонування людина може просто не мати шансу на глибоку концентрацію.
Одним з рішень тут є грамотне планування простору. Відкрите приміщення варто поділити на зони з різними функціями, радить дизайнерка Анастасія Вансович:
Зони для колаборації
з модульними столами та дошками для командної роботи;
Тихі зони
з ізольованими кабінами й акустичними панелями, які забезпечують зосередженість;
Лаунж-зони
з м’якими меблями та рослинами, що сприяють неформальному спілкуванню й психологічному перезавантаженню.
Такий підхід може не лише зменшити вплив шуму, а й дозволить працівникам змінювати робочу атмосферу залежно від завдань, водночас зберігаючи концентрацію та ефективність.
Камери спостереження: на межі безпеки та комфорту
Безпека на робочому місці – це не лише про укриття чи евакуаційні плани. У цифрову епоху дедалі частіше йдеться і про системи відеоспостереження. Коли камери встановлені для моніторингу загальних зон, таких як вхід до офісу, коридори чи периметр будівлі – це дозволяє зберегти відчуття приватності, не жертвуючи безпекою.
Наприклад, у BOSTON Creative House це питання вирішили з урахуванням як безпеки, так і комфорту резидентів.
"Вся територія комплексу перебуватиме під цілодобовим відеонаглядом. Передбачено системи контролю доступу як на територію офісної частини, так і на кожен окремий поверх. Водночас офісна частина має власний вхід, паркінг і окремі ліфти – все для зручності та відокремлення від житлової зони", – пояснює Вікторія Зима, COO SAGA Development.
Окрім того, самі резиденти можуть обирати: встановлювати додаткові системи доступу до своїх офісів чи ні – усе залежить від потреб конкретного бізнесу. Такий підхід не тільки гарантує безпеку, а й дає відчуття контролю та гнучкості.
Це особливо важливо для цільових резидентів офісної частини комплексу – підприємців з невеликими командами, фрілансерів, родин з дітьми, а також так званих hybrid urbanites, для яких дім, офіс і простір для дозвілля не мають чітких меж, пояснює Вікторія Зима.
Відсутність чітких алгоритмів дій і (не)спокій за родину як фактори тривожності
У кризові періоди компаніям слід створити умови, які сприятимуть зниженню тривожності серед членів команди.
"Що таке тривожність? Це невідомість. Це постійні думки: що робити, як врятуватись? І саме тому чіткий алгоритм дій при небезпеці, наприклад, під час повітряної тривоги – це найкраще, що може дати компанія", – говорить психологиня Анжела Тіттел.
Наприклад, працівник переживає, бо його діти в іншій частині міста, де чутно вибухи. Чи має він право вийти й подзвонити прямо зараз? У добре налагодженій системі – так. І про це він має знати наперед, підкреслює психологиня.
Загалом питання безпеки та добробуту близьких – ще одна, ймовірно, найпотужніша психологічна складова, яка безпосередньо впливає на ефективність працівників. Особливо зараз, коли війна постійно тримає в напрузі.
У BOSTON Creative House ця потреба врахована на рівні концепції. Як підкреслює Вікторія Зима, дитячі садочки та школа MriyDiy – поруч, буквально за кілька хвилин пішки від офісу. Це знімає потребу в складній логістиці та дозволяє не розриватися між роботою і батьківством. Можна відвести дитину до садка, поснідати поруч з офісом, а в разі потреби – швидко реагувати, бо ти завжди поруч.
Це не просто зручно – це про довіру, спокій і відчуття, що твої цінності розуміють. Саме такі речі формують нову корпоративну культуру, де продуктивність – це не про тиск, а про підтримку.
© 2005-2025, Економічна правда.Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на "Економічну правду"."Всі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна". Назва агентства "Інтерфакс-Україна" при цьому має бути оформлена як гіперпосилання.Матеріали з плашкою PROMOTED та НОВИНИ КОМПАНІЙ є рекламними та публікуються на правах реклами. Редакція може не поділяти погляди, які в них промотуються.Матеріали з плашкою СПЕЦПРОЄКТ та ЗА ПІДТРИМКИ також є рекламними, проте редакція бере участь у підготовці цього контенту і поділяє думки, висловлені у цих матеріалах.Редакція не несе відповідальності за факти та оціночні судження, оприлюднені у рекламних матеріалах. Згідно з українським законодавством відповідальність за зміст реклами несе рекламодавець.
window._io_config = window._io_config || {};
window._io_config[“0.2.0”] = window._io_config[“0.2.0”] || [];
window._io_config[“0.2.0”].push({
page_url: “https://epravda.com.ua/projects/vse-v-odnomu-806246/”,
page_url_canonical: “/projects/vse-v-odnomu-806246/”,
page_title: “Все в одному місці: як війна змінила вимоги бізнесу до робочого простору”,
page_type: “article”,
page_language: “ua”,
article_publication_date: “Tue, 06 May 2025 13:00:00 +0300”
});
+ Немає коментарів
Додайте свій