Українські виробники дронів, які збільшують частку локалізації, матимуть переваги у закупівлях для ЗСУ

Орієнтовний час читання 1 хв читання

Українські виробники безпілотників, які збільшують частку локалізації виробництва компонентів, матимуть переваги у закупівлях для Збройних сил.

Про це повідомили у Міністерстві оборони.

У відомстві пояснили, що вони як замовник, який платить бюджетні кошти, зацікавлені, щоб відсоток локалізації був якомога вищий.

«Для цього наприкінці минулого року була ухвалена постанова Кабінету Міністрів України “Зброя перемоги”. В ній сформовані чіткі вимоги до виробників української зброї, зокрема, певних видів дронів-бомберів і дронів-розвідників. За умови локалізації на понад 50% від питомої вартості всіх компонентів, вони можуть отримувати від держави гарантовані довгострокові контракти на три, п’ять або десять років», – пояснив директор Департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський.

Зазначається, що наразі повна локалізація виробництва дронів не є можливою, тому що є країни, які спеціалізуються на виробництві певних компонентів.

Крім того, бойові дії вимагають внесення постійних змін у конструкцію БПЛА: фактично кожні три місяці дрони мають оновлюватися. Тому українські виробники постійно пошукають компоненти для їх поліпшення.

Міністерство оборони також ухвалило рішення щомісяця спрямовувати по 2,5 млрд грн на військові частини.

По-перше, це дасть можливість бойовим бригадам самостійно закуповувати безпілотні літальні апарати.

По-друге, як запевняють у відомстві, військові зможуть купувати за ці кошти запчастини та комплектуючі для модернізації та ремонту БПЛА відповідно до потреб на лінії бойового зіткнення.

Паралельно за ініціативи Президента України Володимира Зеленського було запущено проєкт «Лінія дронів», на який Міноборони додатково спрямувало 4,6 млрд гривень.

Це 5 найуспішніших бойових частин із застосування безпілотників, які також зможуть самостійно закуповувати дрони, засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ), автотранспорт для мобільних груп.

«Завдяки БПЛА це дозволить сформувати на ділянках фронту killzone та унеможливити рух ворожої живої сили і транспорту», – стверджують в обороному відомстві.

Вам також може сподобатися

Норвегія освоїла обслуговування та ремонт F-35 Компанія KONGSBERG уклала довгострокову угоду на технічне обслуговування та майбутню модернізацію F-35 у Норвегії. Про це компанія KONGSBERG повідомила у своєму пресрелізі. Відділення компанії KONGSBERG — Kongsberg Aviation Maintenance Services …

ICEYE надаватиме супутникові знімки Ситуаційному центру штаб-квартири НАТО Фінська компанія ICEYE, яка спеціалізується на виробництві супутників спостереження, оголосила про початок співпраці із Ситуаційним центром штаб-квартири НАТО (SITCEN). Про це йдеться у пресрелізі компанії. Повідомляється, що це перший досві…

У розпорядженні українських артилеристів помітили польські вантажівки Jelcz P882D53 Українські артилеристи використовують спеціалізовані польські вантажівки Jelcz P882D53 для перевезення артилерійських боєприпасів. На це звернуло увагу видання Defence24, переглянувши відео 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Ро…

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій