Україна з початку року отримала 527 млн грн від оренди земель

Орієнтовний час читання 1 хв читання

Нна сьогодні для суборенди доступно 757 земельних ділянок у 16 областях України. Найбільша ділянка площею 661 га розташована у Миколаївській області.

За І півріччя 2025 року сплачено 526,8 млн грн з урахуванням ПДВ за право користування державними сільськогосподарськими землями в межах проєкту Земельний банк. Про це повідомив Фонд державного майна України.

Зазначається, що з 1 січня до 1 липня 2025 року в системі Prozorro.Продажі було оголошено онлайн-аукціони з суборенди державних сільгоспземель загальною площею 48 390 гектарів у 19 областях України. Проведено 388 успішних аукціонів, які завершились підписанням угод. Близько 30 000 гектарів земель вже передано в законне користування аграріям на прозорих та вигідних умовах.

Середня вартість одного гектара за підписаними договорами становить 17,4 тис. грн. На кожен лот претендували в середньому чотири учасники, а внаслідок боротьби ставка суборенди збільшувалась майже в 5 разів.

Загалом було 2519 пропозицій на торгах. Переважно – від малих і середніх аграрних бізнесів, що свідчить про ефективність механізму та сталий попит.

За даними ФДМУ, найбільша конкуренція – у Чернігівській області: 9 учасників на лот у середньому. Також активні – Полтавська та Черкаська області (по 5 учасників на лот). Полтавщина – лідер за найвищою середньою вартістю гектара: 34,4 тис. грн з ПДВ.

Як повідомляється, найдорожчою ділянкою став “діамант Земельного банку” площею 3969 гектарів на Кіровоградщині: переможець торгів підписав договір суборенди та сплатив повну річну суборендну ставку у розмірі 78,6 мільйона гривень з ПДВ.

Нна сьогодні для суборенди доступно 757 земельних ділянок у 16 областях України. Найбільша ділянка площею 661 га розташована у Миколаївській області. Її стартова вартість становить 2,4 млн грн. Найменший лот – на Закарпатті, його площа складає 0,02 га, а стартова ціна – 57,94 грн. Найбільше ділянок для суборенди наразі представлено в Харківській області – 311 лотів.

Нагадажмо, у 2023 році Верховна Рада України прийняла в цілому законопроєкт, що передбачає передачу всіх державних земель сільськогосподарського призначення в оренду та дозвіл здавати їх в суборенду.

В Україні значно зросла вартість гектара землі

Вам також може сподобатися

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій