Україна ділитиметься технологіями з країнами-учасниками “Сил гарантування”

Орієнтовний час читання 1 хв читання

Діяльність “сил гарантування” в Україні стосуватиметься також навчання українських сил та обміну технологіями.

Про це Володимир Зеленський сказав на пресконференції за підсумками саміту “коаліції рішучих” у Парижі 27 березня, пише “Європейська правда”.

За словами Президента, завдання контингенту, який готує “коаліція рішучих”, стосуватиметься не тільки гарантій безпеки, а саме “розташування в стратегічних місцях”.

Але є ще тренування, навчання, виробництво, копродукція, ліцензії наших партнерів… щоб виробляти це (іноземну військову техніку. – ред.) в Україні. Це швидше і дешевше, якщо чесно“, – додав він.

Глава держави також згадав обмін технологіями як складову співпраці з учасниками “сил гарантування”.

Свої технології, наші напрацювання в час цієї війни, які в нас є щодо, наприклад, дронів, ракет, протиповітряної оборони – цими напрацюваннями ми будемо ділитися з тими країнами-партнерами, які гарантують нам безпеку своїм контингентом“, – зазначив Зеленський.

Так звана “коаліція рішучих” на чолі з Францією та Британією кілька тижнів працює над планом відправки тисяч військових в Україну для гарантування майбутнього “припинення вогню”.

У четвер президент Франції Емманюель Макрон повідомив, що міністри закордонних справ країн-союзниць Києва підготують юридичні позиції щодо моніторингу припинення вогню в Україні.

За словами співрозмовників The Times, остаточна чисельність миротворчого контингенту для України буде “точно перевищувати 10 тисяч людей”, які готова надати Британія.

Крім того, на зустрічі в суботу Лондону вдалось заручитись підтримкою “значно більшої кількості” країн, ніж три, які підтримували відправлення наземних військ і раніше.

Загалом близько 35 країн на зустрічі в суботу погодилися надати зброю, логістичну і розвідувальну підтримку потенційній “миротворчій” місії.

Йтиметься про значну силу зі значною кількістю країн, які нададуть війська, і набагато більшою групою, яка зробить свій внесок в інший спосіб“, – прокоментувало інше джерело The Times.

Вам також може сподобатися

Норвегія освоїла обслуговування та ремонт F-35 Компанія KONGSBERG уклала довгострокову угоду на технічне обслуговування та майбутню модернізацію F-35 у Норвегії. Про це компанія KONGSBERG повідомила у своєму пресрелізі. Відділення компанії KONGSBERG — Kongsberg Aviation Maintenance Services …

ICEYE надаватиме супутникові знімки Ситуаційному центру штаб-квартири НАТО Фінська компанія ICEYE, яка спеціалізується на виробництві супутників спостереження, оголосила про початок співпраці із Ситуаційним центром штаб-квартири НАТО (SITCEN). Про це йдеться у пресрелізі компанії. Повідомляється, що це перший досві…

У розпорядженні українських артилеристів помітили польські вантажівки Jelcz P882D53 Українські артилеристи використовують спеціалізовані польські вантажівки Jelcz P882D53 для перевезення артилерійських боєприпасів. На це звернуло увагу видання Defence24, переглянувши відео 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Ро…

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій