Росія, ймовірно, вперше залучила на фронт танки з КАЗ

Орієнтовний час читання 1 хв читання

Російські військові показали модернізований танк Т-72Б3 з комплексом активного захисту «Арена-М», що здатен перехоплювати протитанкові ракети.

Фото нової техніки оприлюднили російські пропагандистські телеграм-канали, повідомивши про появу перших машин у зоні бойових дій.

На бортах башти у нових машин було змонтовано пускові установки комплексу з пусковими установками для контрбоєприпасів та радіолокаційною апаратурою, яка в активному режимі виявляє швидкісні об’єкти та подає сигнал на їх перехоплення.

У момент виявлення загрози система обчислює її швидкість та напрямок польоту, після чого вираховує точку перехоплення та надсилає сигнал на запуск перехоплювача, який вибухає у повітрі та уражає ціль направленим потоком уламків.

Вогневі випробування «Арена-М» на танках цієї моделі були пройдені у 2021 році про що свідчать кадри російського телебачення з полігону. На них модернізований Т-72Б3 успішно перехопив та знищив кумулятивний постріл протитанкового гранатомета РПГ-7.

Попри жорстку фіксацію пускових установок контрбоєприпаси здатні перекривати майже весь сектор обстрілу навколо машини завдяки довертанню у напрямку загрози. Це досягається роботою імпульсних двигунів, сліди активації яких можна побачити на кадрах випробувань.

Втім навіть із довертанням контрбоєприпаси мають значну сліпу зону у верхній напівсфері, яка часто уражається баражуючими боєприпасами та протитанковими ракетами третього покоління, як-от Javelin.

Першочергово «Арена-М» розроблялася як засіб захисту від протитанкових ракет та не передбачала протидії дронам. На початку 2024 року генеральний конструктор російського «Конструкторского бюро приборостроения» Валерій Кашин заявив, що його відомство працює над адаптацією «Арена-М» для перехоплення ударних безпілотників, однак невідомо, чи було це реалізовано в металі.

«Комплекс активного захисту, призначений для захисту від протитанкових засобів, подано на кваліфікаційні випробування. Одночасно ми удосконалюємо комплекс для захисту від баражуючих дронів», — сказав він.

Це мало торкнутися роботи радіолокаційного комплексу та бортового комп’ютера, чутливість та система селекції яких має бути адаптована до виявлення та ідентифікації малопомітних об’єктів.

Крім того, відкритим залишиться питання перехоплення ударних дронів-мультикоптерів, що можуть рухатися нелінійно та активно маневрувати у просторі.

Докладніше про ітерації розвитку російського комплексу «Арена», принцип роботи та особливості читайте у статті «Чи зможе «Арена» захистити російські танки?».

Вам також може сподобатися

Норвегія освоїла обслуговування та ремонт F-35 Компанія KONGSBERG уклала довгострокову угоду на технічне обслуговування та майбутню модернізацію F-35 у Норвегії. Про це компанія KONGSBERG повідомила у своєму пресрелізі. Відділення компанії KONGSBERG — Kongsberg Aviation Maintenance Services …

ICEYE надаватиме супутникові знімки Ситуаційному центру штаб-квартири НАТО Фінська компанія ICEYE, яка спеціалізується на виробництві супутників спостереження, оголосила про початок співпраці із Ситуаційним центром штаб-квартири НАТО (SITCEN). Про це йдеться у пресрелізі компанії. Повідомляється, що це перший досві…

У розпорядженні українських артилеристів помітили польські вантажівки Jelcz P882D53 Українські артилеристи використовують спеціалізовані польські вантажівки Jelcz P882D53 для перевезення артилерійських боєприпасів. На це звернуло увагу видання Defence24, переглянувши відео 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Ро…

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій