Міноборони пропонує замість демобілізації механізм ротації після 90 діб в боях

Орієнтовний час читання 1 хв читання
Український військовий під час відпочинку. Фото: Muhammed Enes Yildirim/Anadolu Agency via Getty Images.

Міністерство оборони України пропонує новий механізм ротації на фронті, який передбачає відпочинок військового після 90 днів у боях.

Про це повідомив народний депутат України Федір Веніславський в ефірі «Радіо Свобода».

За його словами, цей механізм є альтернативою закону про демобілізацію, який дозволить військовим отримати відпочинок на декілька місяців.


«Це якраз той механізм, про який також зазначає у своєму зверненні міністр оборони. Розроблений механізм ротації: після 90 днів участі безпосередньо в бойових діях людина має право на відпочинок, знову ж таки, протягом декількох місяців», — сказав Веніславський.

Як зауважив нардеп, відповідний механізм та законопроєкт уже розроблений, але він буде не у вигляді закону, а, найімовірніше, це будуть «підзаконні нормативно-правові акти, директиви Головнокомандувача Збройних сил».

Сам законопроєкт передбачає різні варіанти тимчасового звільнення з військової служби після 36, 12 чи 18 місяців безперервної служби в зоні бойових дій або безпосередньої участі в бойових діях.

Додатково Веніславський сказав, що сьогодні, через тиск російської армії та ситуацію на фронті, звільнення великої кількості людей, які беруть безпосередню участь у бойових діях, може погіршити ситуацію на полі бою для Сил оборони.

З цієї причини ухвалення цього законопроєкту може бути занадто оптимістичним, і за нього може проголосувати меншість, що ставить під питання його загальне прийняття.

Боєць підрозділу «Номад». Фото: t.me/nomad_svoboda

Як зауважили у виданні «Радіо Свобода», відсутність чітких термінів служби, на думку багатьох військових та їхніх родин, є однією з причин, чому солдати самовільно залишають частини та дезертують.

Питання щодо демобілізації та довготривалого відпочинку розглядається Міністерством оборони України ще з 2022 року, але серйозних змін у цьому напрямку наразі не відбулося.

Раніше «Ukraine 360» повідомляв, що громадяни, які підписують контракт зі Силами оборони України, тепер можуть самостійно обирати де проходити військово-лікарську комісію (ВЛК).

Це дозволить заощадити час тим, хто перебуває на військовому обліку в одному місці, а проживає в іншому.

Вам також може сподобатися

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій