Китай розпочав військові навчання навколо Тайваню

Орієнтовний час читання 1 хв читання
Китайський авіаносець Shandong. Фото: ВМС Китаю

Китай розпочав масштабні військові навчання навколо Тайваню, назвавши це «суворим попередженням і потужним стримуючим фактором проти незалежності Тайваню».

Про це повідомляє Reuters з посиланням на оголошення Командування Східного театру військових дій НВАК.

Офіційний Командування полковник Ши І заявив, що у військових маневрах навколо острівної країни беруть участь сухопутні, повітряні і морські сили, а також ракетні війська.


«Основна увага приділяється бойовому патрулюванню на морі та з повітря, відпрацюванню захоплення всеосяжного контролю, завдавання ударів по морських і наземних цілях, встановлення контролю та блокуванням ключових районів і маршрутів», – йдеться в заяві командування Східного ТВД.

Полковник наголосив, що ці навчання стануть «серйозним попередженням» силам, які виступають за незалежність Тайваню, а також «потужним фактором стримування». Він назвав їх «законним та необхідним заходом» для захисту суверенітету та територіальної цілісності Китаю.

У командування Берегової охорони Китаю також заявили про участь у навчаннях, де їхні сили імітуватимуть «операції з огляду та захоплення, перехоплення та затримання несанкціонованих суден», щоб продемонструвати свою «законну юрисдикцію» над Тайванем.

Міністерство оборони Тайваню зі свого боку прокоментувало нові військові маневри, заявивши про входження в операційну зону китайської авіаносної групи «Шаньдун». У відповідь країна привела у бойову готовність бойову авіацію та кораблі, а також наземні ракетні системи.

За інформацією двох високопоставлених урядовців Тайваню, їхні бойові кораблі були направлені у відповідь на наближення понад 10 кораблів флоту КНР ближче 24 морських миль до узбережжя острова.

Китайський авіаносець «Шаньдун» знятий на камеру з тайванського військового корабля «Тянь Дан», 31 березня 2025. Фото: Міністерство національної оборони Тайваню

Нові військові навчання були раптово розпочаті лише через три місяці після завершення військових маневрів у грудні торік. Проте на відміну від них їхній масштаб є меншим та обмежується виключно силами Східного ТВД.

Під час навчань Китай відпрацьовує вже сталий сценарій з оточення та ізоляції острівної країни від морського транзиту з завдаванням ударів по наземних та надводних цілях.

 

Минулого місяця Китай випробував нещодавно розроблені допоміжні судна, що мають забезпечити висадку бронетехніки з цивільних барж на непідготовлене узбережжя та можуть бути задіяні у захопленні Тайваню.

Китайський допоміжний корабель, що забезпечує висадку на берег, березень 2025.

Спеціалізовані допоміжні судна, що почали масово будуватися китайськими верфями на початку року, розроблені як проміжна ланка, що має забезпечити висадку великої кількості важкої техніки на берег з інших суден упродовж короткого відрізку часу.

Вам також може сподобатися

Швеція передасть велику партію техніки для українських авіабаз Швеція виділила 19-й пакет військової допомоги на 1,6 млрд доларів, до якого увійшла зброя та великий обсяг техніки та обладнання аеродромного обслуговування. Новина оприлюднена на урядовому сайті Швеції. Шведське управління з оборонних ресу…

Росіяни застосовують макети снайперських позицій Російські війська показали застосовування реалістичного макета снайперської позиції. Відповідні фото оприлюднив телеграм-канал «Военный Осведомитель». На знімках зображено фігуру, замасковану під снайпера, одягнену у камуфляжний костюм, який…

Українська авіація знищила підземний пункт управління окупантів біля Олешок Українська тактична авіація знищила підземний бункер поблизу Олешок, який використовували окупанти, за допомогою двох планерних авіабомб, оснащених комплектом JDAM-ER. Відео опублікував телеграм-канал «Соняшник». Повідомляється, що удару завдав …

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій