Global Hawk по-північнокорейськи: у КНДР провели випробування дрона Saebyeol-4

Орієнтовний час читання 1 хв читання

Північна Корея провела випробування стратегічного розвідувального безпілотника Saebyeol-4, який візуально нагадує американський RQ-4 Global Hawk.

Відповідні фотографії опублікувало видання NK News.

Saebyeol-4 вперше представили публіці у липні 2023 року, проте з того часу його технічні характеристики залишаються невідомими.

Аналіз зображень дозволяє припустити, що розмах крил становить приблизно 30-35 метрів, а довжина фюзеляжу – 10-15 метрів.

Відомо, що шасі безпілотника взяте з китайського винищувача J-7, який, своєю чергою, є ліцензійною копією радянського МиГ-21.

Основна конструкція шасі залишилася незмінною, проте колеса основних стійок переорієнтовані з внутрішнього на зовнішнє положення, а передня стійка не зазнала змін.

Це може свідчити про те, що Saebyeol-4 розроблявся із використанням готових рішень, частина яких могла бути адаптована в процесі проєктування.

Ймовірно, безпілотник також використовує інші вузли від J-7, зокрема китайську версію двигуна Р11-300 та деякі інші системи.

Порівняння шасі. Джерело: Minseok (James) Kim.

Точна вага Saebyeol-4 невідома, однак, виходячи з характеристик шасі J-7, можна припустити, що вона не перевищує 9 тонн.

Загалом, використання елементів J-7 не викликає подиву – відомо, що КНДР має у своєму арсеналі понад сотню J-7/МиГ-21, частина з яких точно перебуває у небоєздатному стані.

Цілком можливо, що Saebyeol-4 запозичив у цього літака лише шасі та, можливо, двигун, тоді як інші елементи можуть бути новими або взятими з інших літальних апаратів.

Північна Корея не має технологічних і економічних можливостей для відтворення рішень, використаних у оригінальному RQ-4 Global Hawk.

Під характерним горбом у передній частині дрона розташована антена для зв’язку із супутниковим угрупованням, що дозволяє керувати апаратом і передавати дані з будь-якої точки світу.

RQ-4 (згори) та Saebyeol-4 (знизу). Фото з відкритих джерел.

Хоча КНДР має власне супутникове угруповання — у листопаді 2023 року було запущено розвідувальний супутник Malligyong-1 — невідомо, чи угрупування може забезпечувати безперебійний зв’язок на великих ділянках Землі.

Також невідомо, чи взагалі в КНДР є супутники зв’язку. Використання китайських супутників поки що виглядає малоймовірним.

У нижній частині носової секції RQ-4 розташований блок оптичної камери високої роздільної здатності. Таку апаратуру Пхеньян, ймовірно, міг отримати з Китаю.

Під фюзеляжем оригінального Global Hawk встановлена радіолокаційна система з активною фазованою антенною решіткою, що працює в режимі SAR. Наявність у КНДР подібних компактних систем викликає сумніви.

Так само малоймовірно, що Північна Корея має у своєму розпорядженні передові навігаційні технології, високошвидкісні системи передачі даних і потужну бортову електроніку.

Справжнє призначення Saebyeol-4 залишається невідомим, проте можна припустити, що він виконує роль літаючої лабораторії, платформи для навчання розрахунків ППО або дрона-ретранслятора.

Вам також може сподобатися

Норвегія освоїла обслуговування та ремонт F-35 Компанія KONGSBERG уклала довгострокову угоду на технічне обслуговування та майбутню модернізацію F-35 у Норвегії. Про це компанія KONGSBERG повідомила у своєму пресрелізі. Відділення компанії KONGSBERG — Kongsberg Aviation Maintenance Services …

ICEYE надаватиме супутникові знімки Ситуаційному центру штаб-квартири НАТО Фінська компанія ICEYE, яка спеціалізується на виробництві супутників спостереження, оголосила про початок співпраці із Ситуаційним центром штаб-квартири НАТО (SITCEN). Про це йдеться у пресрелізі компанії. Повідомляється, що це перший досві…

У розпорядженні українських артилеристів помітили польські вантажівки Jelcz P882D53 Українські артилеристи використовують спеціалізовані польські вантажівки Jelcz P882D53 для перевезення артилерійських боєприпасів. На це звернуло увагу видання Defence24, переглянувши відео 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Ро…

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій