Британія і Франція обговорюють можливість ударів по Росії

Орієнтовний час читання 1 хв читання

Європейським миротворцям, яких планують відправити до України після завершення війни, можуть дати дозвіл на удари по Росії у разі порушення нею домовленостей про припинення вогню.

Про це повідомляє Associated Press з Парижу, де представники понад 30 країн зібралися для переговорів щодо створення міжнародних сил для стримування російської агресії після встановлення перемир’я у російсько-українській війні.

Велика Британія та Франція зібрали саміт, покликаний об’єднати «коаліцію охочих» довкола плану, який передбачає створення миротворчої місії для стримування РФ та, згідно з однією з пропозицій, завдавання «прямих та негайних ударів по російських об’єктах» у разі порушення домовленостей.

У переговорах братимуть участь майже всі країни альянсу НАТО, окрім Сполучених Штатів, а також країни Співдружності, Японія та Південна Корея. Учасникам запропонують розповісти про те, що їхні збройні сили можуть і готові надати: війська, зброю чи іншу допомогу.

Французько-британський план

Французький чиновник розповів виданню, що план російського стримування передбачає формування миротворчих сил із важкою технікою та запасами зброї, які будуть перекинуті протягом кількох годин чи днів, щоб допомогти Україні у разі будь-якого порушення перемир’я Росією.

Миротворчі війська можуть розмістити на стратегічних об’єктах, як-от атомні електростанції, у той час як контроль лінії фронту опиратиметься на безпілотники та інші технологічні рішення.

Очікується, що Повітряні сили, включно з повітряними силами США, розташованими за межами України, перебуватимуть у резерві для швидкого висування у разі порушення повітряного простору російською авіацією та забезпечення безпеки комерційних рейсів.

Військово-морські сили союзників також можуть зіграти певну роль у розмінуванні Чорного моря та патрулюванні для забезпечення безпеки міжнародних вод.

Деякі західні офіційні особи попередили, що мирний план складатиметься з кількох етапів. Першим кроком може стати припинення бойових дій на один місяць.

Донедавна в Європі обговорювали можливість розгортання в Україні до 30 тисяч миротворців. За словами прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, бажання приєднатися до місії висловили 18 країн.

Раніше «Ukraine 360» також повідомляв, що план «Небесний щит» щодо оборони українського повітряного простору може отримати друге життя після запропонованого Президентом «перемир’я в небі».

Проєкт передбачав розгортання 120 літаків винищувальної авіації європейських країн окремо від НАТО для захисту повітряного простору над столицею та західною частиною України та відбиття російських крилатих ракет та дронів.

Вам також може сподобатися

Норвегія освоїла обслуговування та ремонт F-35 Компанія KONGSBERG уклала довгострокову угоду на технічне обслуговування та майбутню модернізацію F-35 у Норвегії. Про це компанія KONGSBERG повідомила у своєму пресрелізі. Відділення компанії KONGSBERG — Kongsberg Aviation Maintenance Services …

ICEYE надаватиме супутникові знімки Ситуаційному центру штаб-квартири НАТО Фінська компанія ICEYE, яка спеціалізується на виробництві супутників спостереження, оголосила про початок співпраці із Ситуаційним центром штаб-квартири НАТО (SITCEN). Про це йдеться у пресрелізі компанії. Повідомляється, що це перший досві…

У розпорядженні українських артилеристів помітили польські вантажівки Jelcz P882D53 Українські артилеристи використовують спеціалізовані польські вантажівки Jelcz P882D53 для перевезення артилерійських боєприпасів. На це звернуло увагу видання Defence24, переглянувши відео 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Ро…

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій